Path of Exile

Patch 0.9.12qq, PvP i Open Beta

We wrotek 9.10.2012 (czasu nowozelandzkiego) zostanie wprowadzony nowy patch 0.9.12qq. Kiedy zostanie wprowadzony, wszystkie postacie z lig default i hardcore (oraz ich przedmioty) zostaną przeniesione do odpowiednich lig legacy. Obniżenia odporności, które były testowane zostaną udostępnione we wszystkich ligach (-20%/-40%/-60%)

Ponadto Chris Wilson główny projektant gry Path of Exile napisał na oficjalnym forum gry obszerny post informujący o nadchodzących zmianach. Oto jego treść:

Migracje do lig legacy zdarzają się okazjonalnie podczas zamkniętych beta testów Path of Exile w celu usunięcia starych/niezbalansowanych przedmiotów z lig i otrzymywania lepszej jakości opinii z gry. Ostatnim razem było to pięć miesięcy temu, podczas wprowadzania 0.9.9. Niedawno przeprowadziliśmy też jednotygodniowe testy w ligach hardcore w celu sprawdzenia balansu, ale gracze też wyrażali zainteresowanie innymi (szczególnie nie-hardcorowymi) ligami.

Nowe ligi default i hardcore prawdopodobnie wytrzymają w obecnym stanie do Open Bety. Możliwe, że dokonamy jeszcze jednej migracji, choć wydaje się to mało prawdopodobne. Nowe ligi wystartują z docelowymi nagrodami, które to ogłosimy dopiero we wtorek.

Warto też wspomnieć, że kiedy wprowadzimy areny PvP w patchu 0.9.13, zostanie dodany próg dla niektórych aren (28 lvl) oraz oczywiście kategoria bez żadnych restrykcji. W ten sposób będzie można tworzyć specjalnie do tego trybu desygnowane postacie, oczywiście jeżeli będziecie zainteresowani tego typu rozgrywką. Prawdopodobnie będzie ten tryb ograniczony do postaci, które nigdy nie przeszły na poziom trudności Cruel. Ograniczenie to zlikwiduje potrzebę szturmowania wyższych poziomów trudności w celu zaliczenia wszystkich zadań ze skill pointami i zadania z bandytami. Docelowo planujemy jeszcze inne progi PvP, ale póki co tego jednego jesteśmy pewni.

Nadal planujemy wejść w Open Betę w roku 2012. Kiedy gra wkroczy w ten etap, a my dokonamy ostatniego „wipea”, zakończymy wszelkie migracje do lig legacy. Ligi default będą trwały nieprzerwanie, choć od czasu do czasu wystartują w nich specjalne eventy o różnej długości (od kilku godzin do kilku miesięcy). Kiedy eventy dobiegną końca, postacie powrócą do lig default.

Zdaję sobie sprawę, że wielu cieszy fakt „świeżego” startu, ale też niektórzy będą zniesmaczeni wtorkową migracją. Możecie nadal cieszyć się swoimi postaciami w ligach legacy (i pohandlować przesadnie mocnymi przedmiotami dla zabawy). Niemniej jednak ważnym jest, abyśmy przeprowadzili migrację teraz – podczas Closed Bety; i uzyskali jak najwięcej informacji przed wkroczeniem w Open Betę.

Życzę powodzenia w nowych ligach. Też tam będę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Czy wiesz, że:

Początkowo na unikalnej tarczy Lioneye's Remorse znajdował się orzeł polskich Wojsk Lądowych. Później wygląd tarczy został zmienionyLosowy Skill

Firestorm

Na wskazany obszar spadają kule ognia, wybuchając i raniąc przeciwników na obszarze.

Arctic Armour

Tworzy lodowa barierę wychładzającą przeciwników, którzy cię trafią. Przy poruszaniu się zostawiasz za sobą zamarznięta ziemię, a ponadto otrzymujesz mniej obrażeń fizycznych i od ognia, gdy pozostajesz w tym samym miejscu.

Shield Charge

Postać szarżuje na wroga lub we wskazane miejsce, odpychając wrogów na swojej drodze i zadając obrażenia na niewielkim obszarze przed sobą. Po osiągnięciu celu obrażenia zadawane są na większym obszarze. Im dalej dotrze postać, tym większe obrażenia zadaje i tym większa jest szansa na ogłuszenie wrogów.


Stare Gry Frozen Games