Path of Exile

Mistrzowie

farsaken-masters

Niektórzy powiadają, że męty społeczne Oriathu zostały wygnane przed Dominusa na wybrzeża Wraeclastu. Nie, wygnano każdego, kto mógł sprawić mu kłopot, kto mógł wywołać niepokoje w jego postępowej teokracji.

Siedmioro mężczyzn i kobiet, mistrzów w swoich dziedzinach, wystąpiło przeciwko tyranii Dominusa. Jedni ze słowami – inni ze stalą. Siedmioro mistrzów porzuconych, zesłanych, by umrzeć na dotkniętych zepsuciem ziemiach. Siedmioro mistrzów, którzy żyli, zgłębiali wiedzę, a teraz rosną w potęgę we Wraeclaście. Siedmioro Porzuconych Mistrzów mogących cię przeszkolić… jeśli zdecydujesz się im pomóc.


Porzuceni Mistrzowie to Postacie Niezależne, które czasem spotykamy na naszej drodze w czasie gry. Pojawiają się losowo w różnych miejscach na każdym poziomie trudności, włączając w to mapy. Napotkany Mistrz za każdym razem ma dla nas misję, za wykonanie której otrzymujemy Punkty Reputacji dla nas oraz doświadczenia dla niego. Punkty doświadczenia wpływają poziom Mistrza, a im wyższy poziom lokacji, tym więcej doświadczenia zdobywamy. Z kolei za Punkty Reputacji możemy kupić dekoracje do naszej kryjówki.

Na tę chwilę istnieje 8 Mistrzów – siedmiu z nich to odpowiedniki klas postaci z charakterystycznymi atrybutami, a ósmy to Leo, Mistrz Areny, zajmujący się pojedynkami graczy, który czeka na nas w Obozie 3 Aktu, mieście Sarn.

POZIOM MISTRZÓW

Każdy z Mistrzów może mieć maksymalnie 8 poziomów. Każdy poziom poszerza ofertę przedmiotów i dekoracji sprzedawanych przez danego Mistrza.

Catarina Elreon Haku Leo Redmane
Tora Vagan Vorici Zana

Poziom 1 – Po pierwszym spotkaniu widzimy Mistrza w obozie. Sprzedaje Niezidentyfikowane Magiczne przedmioty.
Poziom 2 – Można zaprosić Mistrza do Kryjówki. Mistrz sprzedaje także niezidentyfikowany rzadki przedmiot
Poziom 3 – Możliwe jest stworzenie Kryjówki. Do oferty Mistrza dochodzą 3 klejnoty umiejętności, często Dobrej Jakości.
Poziom 4 – Sprzedawany jest przedmiot ze specjalnym prefiksem Mistrza. Jest to jedyny sposób, żeby nabyć taki przedmiot.
Poziom 5 – Kryjówka powiększona o dodatkowy segment. Można zaprosić czterech Mistrzów. Sprzedawany jest zidentyfikowany rzadki przedmiot.
Poziom 6 – Mistrz ma na sprzedaż walutę tańszą o 20% niż u innych handlarzy.
Poziom 7 – Kryjówka powiększona o dodatkowy segment. Można zaprosić wszystkich Mistrzów. Do oferty dodany jest niemagiczny przedmiot o poziomie wewnętrznym (itemlevel) 71.  Za pomocą warsztatu rzemieślniczego można teraz usunąć modyfikator dodany wcześniej ze jego pomocą lub ulepszyć przedmiot z pomocą modyfikatora niestandardowego.
Poziom 8 – U Mistrza czasami można kupić niezidentyfikowany przedmiot unikatowy. Warsztat oferuje specjalny meta modyfikator służący do craftowania.

KRYJÓWKA

Po spotkaniu Mistrza po raz pierwszy i zakończenia jego misji sukcesem, będziemy mogli spotkać go w jednym z obozowisk. Gdy uda nam się osiągnąć poziom 3 Mistrza, co nie jest szczególnie trudne, odblokuje nam się opcja stworzenia kryjówki. Każdy z nich oferuje inną bazę – do wyboru mamy m.in. kryjówkę usytuowaną przy brzegu morza, ogrody i mroczną bibliotekę.

Do kryjówki możemy zaprosić Mistrzów (ich ilość jest zależna od poziomu Mistrza, który udostępnił nam kryjówkę), a także umieścić ich warsztaty pracy pozwalające na dodawanie specjalnych modyfikatorów do przedmiotów. Każdego dnia będziemy mogli wykonać codzienną misję (Daily Mission) u każdego, kogo mamy w kryjówce.

Oprócz tego,  kryjówka służy graczom do otwierania map (poprzez użycie maszyny Zany, Mistrzyni Kartografii), handlu (na wstęp do Kryjówki można zezwolić innym graczom) czy modyfikowania przedmiotów w warsztatach Mistrzów. Możemy też udekorować kryjówkę według naszego upodobania. Zdobyte Punkty Reputacji możemy wydać na dekoracje sprzedawane przez Mistrzów. Ich ilość zwiększa się wraz z ich poziomem.


Czy wiesz, że:

W 6 Akcie na obszarze Twilight Strand znajduje się unikalny zombie o imieniu Rhys of Abram. Jest to nawiązanie do jednego z pierwszych pracowników GGG, który nazywa sie Rhys Abraham. Podobno to nie był jego pomysł;)Losowy Skill

Flameblast

Tworzy ognisty krąg, rozszerzający się przy podtrzymywaniu czarowania. Po zaprzestaniu czarowania lub użyciu innej umiejętności wybucha, zadając tym większe obrażenia, im dłużej był podtrzymywany.

Hatred

Uaktywnia aurę zwiększającą obrażenia od zimna twoje oraz sojuszników.

Vigilant Strike

Wyprowadza potężne uderzenie, otrzymując przy tym bonus Fortify, który zmniejsza otrzymywane obrażenia. Zużycie ładunku wytrzymałości (Endurance Charge) pozwala na natychmiastowe ponowne użycie. Wymaga broni do walki wręcz.


Stare Gry Frozen Games