Screen z bardzo wczesnej wersji Path of Exile
Poniżej znajduje się najstarszy screen przedstawiający bardzo wczesną wersję Path of Exile. Obrazek pochodzi z końca 2006 roku. Dostępny był już wtedy serwer, mozna było się zalogować, wybrać postać i zobaczyć innych graczy. Gra nie zawierała jeszcze grafiki i przypominała nieco kultowy Asteroids z trybem multiplayer.
W tym czasie zespół pracujący nad projektem gry składał się z Chrisa oraz Jonathana, natomiast Erik miał dopiero dołączyć do ekipy i zając się grafiką.
Karta Path to Exile w Magic: The Gathering
W połowie września 2010 roku (kilkanaście dni po ogłoszeniu Path of Exile), użytkownik o nicku Tenka napisał na forum gry post z zapytaniem czy znajdują się tu jacyś fani Magic: The Gathering, bo gdy po raz pierwszy usłyszał o tej grze to pierwszą rzeczą, o której pomyślał to była karta Path to Exile z MTG. Zastanawiał się również czy twórcy PoE grają w MTG.
Odpowiedzi udzielił mu głowny projektant gry Chris Wilson.
Nazwę gry wymyśliliśmy wcześniej niż wydrukowano tę kartę (domenę pathofexile.com zarejestrowaliśmy w 2007 roku, a zestaw Conflux MTG wyszedł na początku 2009 roku).
Mimo to wielu z naszych programistów naprawdę lubi MTG. Mamy również w naszej ekipie słynnego zawodnika MTG – Briana Weissmana (szybkie wyszukiwanie w google pokaże ci, że wniósł wiele do MTG w połowie lat 90-tych).
The Shore Encampment
Początkowo miasto Lioneye’s Watch znajdujące się w Akcie 1 nosiło nazwę The Shore Encampment, jednak nazwa ta została zmieniona w wersji 0.9.12d, którą wydano 12 września 2012 roku.
Orzeł lądowych Polskich Sił Zbrojnych tarczy Lioneye’s Remorse
Początkowo na unikalnej tarczy „Lioneye’s Remorse” znajdował się orzeł lądowych Polskich Sił Zbrojnych. Jednak w późniejszych wersjach gry wygląd tarczy został zmieniony.
Dla porównania poniżej wygląd orła Polskich Wojsk Lądowych i tarczy Lioneye’s Remorse.
Vaal Undersoul w Evoland
W grze Evoland znajdują się buty o nazwie Boots of Vaal Undersoul. Możliwe, że jest to nazwiązanie do końcowego bossa w Akcie 2, który nazwya się Vaal Oversoul.
Koty w prima aprilis 2015
W roku 2015 z okazji prima aprilis wydano patcha, który wprowadził „błąd” dotyczący klejnotów wspomagających aktywujących umiejętności pośrednio (tzw. trigger gems) zawierających słowo „cast” (rzucać czar). Zostało ono rzekomo zamienione przez pomyłkę na „cats” (koty) i powodowało przywoływanie kotów przy każdym aktywowaniu takiego klejnotu.
DVD z Path of Exile Closed Beta
Tak wyglądała płyta DVD na której znajdowała się zamknięta beta Path of Exile. Płyta ta była rozdawana przez GGG m.in. na targach PAX Prime Expo w Seattle, które odbyły się 26-28 sierpnia 2011 roku.
Prezenty dla supporterów
W listopadzie 2012r za czasów trwania otwartej bety PoE do wszystkich graczy, którzy kupili zestawy wsparcia Silver Supporter Pack lub wyższy, wysłano w prezencie paczkę zawierającą koszulkę z logiem gry Path of Exile, soundtrack, płytę z grą oraz duży plakat z mapą Wraeclast. Wszystkie te gadżety zostały zapakowane w specjalny karton opieczętowany logiem GGG.
Tekstury obrazków w Path of Exile
PoE wykorzystuje wielu tekstur udostępnionych przez serwis CG Textures. Poniżej małe porównanie jak wygladają oryginalne tekstury z serwisu CG Textures z grafikami poddanymi odpowiedniej obróbce.
Nocny „prześladowca”
Niedługo po rozpoczęciu zamkniętych beta testów gry a dokładnie 19 sierpnia 2011, około północy przed drzwiami studia Grinding Gear Games pojawił się człowiek trzymający w rękach kartkę, na której było zapytanie o możliwość otrzymania zaproszenia do bety.
Okazało się, że osobą na powyższym zdjęciu jest duolc, który później został moderatorem na forum gry (obecnie Alpha Member). To, że zjawił się przed drzwiami GGG wynikło z tego, że w piątkową noc 19 sierpnia 2011 około godziny 23:00, duolc czatował ze swoim kumplem, który nie mógł uzyskać klucza do bety poprzez Beta Invite Timer. Jako że duolc mieszkał nieopodal studia GGG, to zaproponował, iż uda się do nich a jeśli nikogo nie będzie to najwyżej straci 5 minut. Co ciekawe początkowo nie zamierzał grać w grę. Po prostu wziął kartkę i zapisał na niej trzy adresy e-mail.
Na miejscu okazało się, że w GGG pracowali do późna. Duolc został zaproszony do środka, odbył niezręczną rozmowę z Chrisem Wilsonem na temat gry Path of Exile, o której sam mało wiedział, gdyż chciał tylko klucz dla znajomego. W rezultacie otrzymał dwa klucze, a po jakimś czasie został moderatorem na forum.
M&M’s
Ktoś kiedyś zrobił cukierki M&M’s z nawiązaniem do Path of Exile
Format GGPK
Kiedyś na forum pojawiło się co oznacza skrót GGPK, który jest rozszerzeniem dla głównego archiwum gry Path of Exile, w którym znajdują się tekstury, muzyka, grafiki itd. Jeden z użytkowników zasugerował że ten skrót może oznaczać Grinding Game PacKage file. Jednak w temacie wypowiedział się Chris Wilson, który odpowiedział krótko: „Good Game, Player Killer”.
Biuro GGG pod koniec 2012r
Poniższe zdjęcie przedstawia biuro GGG z 2012r, kiedy to studio liczyło kilkanaście osób. W środkowej części fotografii widzimy Chrisa Wilsona a na stole pełno przewodów, śrubokręt, zasilacz i środek na komary :+)
Easter egg na tablicy ogłoszeń
Na tablicy ogłoszeń można znaleźć notatki zaspisane w jęztku niemieckim. Za grafikę 2D w Path of Exile odpowiada pochodzący z niemiec Max Schulz, co by wyjaśniało ten easter egg.
- Brutus Boss Run
- Axiom Prison
- Fünf nach halb drei
- Teilnehmer:
- XvXReaperXvX
- Fritz
- Otto
- Karl
- Uwe
- Christopher
- Max
Fragment mapy Wraeclast odpowiadający prawdziwej lokacji
Na mapie świata Wraeclast, znajduje się mały fragment wybrzeża odpowiadającym prawdziwej lokacji znajdującej się w pólnocnych Niemczech. Również podobnie do siebie brzmią nazwy miast Phaaryl i Varel.
Cenzura PoE w Chinach
W chińskiej wersji PoE, niektóre modele zostały zmienione, poniżej porównanie wersji oryginalnej z ocenzurowaną.