Path of Exile

FAQ

1. Jakimi klasami postaci mogę zagrać?
W Path opf Exile dostępnych jest 7 klas postaci – Marauder, Ranger, Witch, Duelist, Templar, Shadow oraz Scion. Te klasy reprezentują odpowiednio Siłę, Zręczność, Inteligencję, hybryda siła/zręczność, hybryda siła/inteligencja, hybryda zręczność/inteligencja oraz hybryda zręczność/siła/inteligencja,

2. Jakie atrybuty dostępne są w grze?
Dostępne są trzy cechy – Siła, Zręczność oraz Inteligencja. Postacie, przedmioty, potwory oraz umiejętności (zarówno czynne jak i bierne), które dostępne są w Path of Exile, zaprojektowane są tak, by w jakimś stopniu były związane z tymi atrybutami. Przykładowo Short Sword może być związany w 50% z siłą i w 50% z zręcznością. oznacza to że z powodzeniem mógłby być używany przez postać związana z siłą lub zręcznością, albo postać hybrydową. Podobnie potwór, który w 100% związany byłby z inteligencją posiadałby obrażenia oraz cechy zbroi bazujące na wartościach preferowanych przez mechanizmy związane z inteligencją.

3. Jakie są różnice pomiędzy klasami postaci?
Oprócz oczywistych estetycznych różnic, postacie w Path of Exile są zupełnie odmienne. Każda zaczyna grę z zupełnie różnymi cechami bazowymi oraz każda posiada określone preferencje dla kierunku który obierze poprzez drzewko biernych umiejętności. gdy Maruder wybiera bierną umiejętność siłę to otrzymuje więcej siły niż Ranger, który wybierze również tą samą umiejętność. Możliwe jest również aby stworzyć Marudera posiadającego mnóstwo Zręczności albo Ranger’a ze sporą ilością inteligencji. Jednak najbardziej opłacalne jest by trzymać się preferowanej cechy dla twojej postaci.

4. Jaka będzie cena Path of Exile?
Path of Exile jest w 100% darmową grą dla każdego i na zawsze. Oczywiście na oficjalnej stronie będzie można zakupić wiele dodatków i estetycznych ulepszeń, ale są to udogodnienia zupełnie opcjonalne, tak że gracze mogą grać bez wydania ani jednego grosza.

5. Wciąż nie rozumiem co znaczy „free to play” – czy to jakiś chwyt?
To nie jest żaden chwyt. Jak tylko pobierzesz klienta gry, będziesz mógł grać za darmo, tak długo jak tylko chcesz – bez opłat. Dodatki, które są do nabycia, nie przekazują żadnych korzyści do rozgrywki, ale mogą ci pomóc stworzyć unikalny wygląd postaci oraz jej stylu walki.

6. Co odróżnia Path of Exile od innych gier z gatunku Action RPG?
Takich rzeczy jest mnóstwo, poniżej jest lista rzeczy które w naszej ocenie najbardziej odróżniają Path of Exile od innych gier.

  • Piaszczysta i mroczna sceneria nadająca wrogi i morderczy klimat.
  • Darmowa gra online z bezpiecznym przechowywaniem postaci.
  • Unikalny system aktywnych umiejętności, który pozwala dowolnej klasie na użycie każdej umiejętności oraz zwiększać/łączyć je tak jak im to pasuje
  • Świat gry widoczny w ulepszonej perspektywie 3D zbudowany z niezwykłą troska o szczegóły.
  • Wnikliwy system biernych umiejętności, który powstrzymuje zwykły przydział statystyk, podczas zyskiwania nowych poziomów.
  • Niezwykle złożony i wyszukany system przedmiotów z dosłownie nieograniczonymi możliwościami.
  • Losowy system generowania dla złupienia potwora, który jest dynamiczny i niesamowicie ekscytujący.

7.Czy istnieje spolszczenie do Path of Exile?
Obecnie polska wersja gry nie jest dostępna.

8. Czy są określone role dla graczy, jak tankowanie, leczenie, nieprzerwany damage?
Nie ma ściśle określonych ról dla żadnej z klas, można wystarczająco dostosować postać skillami aktywnymi i pasywnymi, tak aby gracz mógł skupić się na jednym stylu gry. Na przykład Marauder może zająć się tankowaniem lub buffowaniem, a ranger może skupić się na nieprzerwanym zadawaniu obrażeń. Nie przewidujemy wprowadzenia roli healera.

9. Jaki jest najwyższy możliwy do zdobycia poziom doświadczenia?
Najwyższy planowany przez nas poziom to 100, jednak wraz z każdym wyższym lvl rośnie ilość doświadczenia wymaganego na otrzymanie wyższego poziomu, przez co wydłuża się czas jego zdobycia. Ponieważ gra jest podzielona na poziomy trudności, musimy być nieźle przygotowani aby na najwyższym poziomie trudności zdobyć maksymalny, 100 lvl.

10. Czy wspieracie tryb PvP?
Tak! W dodatku do PvE Path of Exile zawiera wiele elementów PvP włączając losowe areny, system rankingowy, sezonowy ladder oraz unikalne przedmioty PvP.

11. Jakie są wymagania sprzętowe dla Path of Exile?
Path of Exile jest zaprojektowane tak, by działać na wielu różnorodnych systemach, od powszechnego laptopa do sprzętu z najwyższej półki. Szczegółowość gry zaprojektowano nie tyle, by wyglądała świetnie, ale by dodatkowo można było również zwiększyć szczegółowość, jako że gra obsługuje maksymalną rozdzielczość 2560×1600.


Czy wiesz, że:

W 6 Akcie na obszarze Twilight Strand znajduje się unikalny zombie o imieniu Rhys of Abram. Jest to nawiązanie do jednego z pierwszych pracowników GGG, który nazywa sie Rhys Abraham. Podobno to nie był jego pomysł;)Losowy Skill

Convocation

Przywołuje do ciebie wszystkich twoich sług, a także zapewnia im tymczasową regenerację życia.

Mirror Arrow

Wystrzeliwuje strzałę, która przywołuje klon postaci w miejscu, w którym wyląduje. Klon używa łuku i kołczanu postaci.

Shockwave Totem

Stawia totem, który wstrząsa ziemią wokół siebie, raniąc i odrzucając pobliskich wrogów.


Stare Gry Frozen Games