Path of Exile

Klasy Postaci

W grze Path of Exile dostępnych jest 7 klas. Opierają się one na trzech atrybutach: sile, zręczności i inteligencji. Istnieje też 19 podklas (Ascendancy Classes), które odblokowuje się przy ukończeniu Labiryntu – jedna dla klasy Scion i po 3 do wyboru dla pozostałych postaci.


Siła: Marauder
Twarz ma naznaczoną zarówno plemiennymi tatuażami, jak i bliznami wojennymi. Okazały Wojownik przeżył wiele krwawych walk. Okrzyki, zgrzyt i szczęk broni to muzyka dla jego uszu, a chrzęst czaszek wrogów pod stopami sprawia mu rozkosz. Jest olbrzymem, górującym nad wszystkimi i skorym do ujawnienia swej siły i okrucieństwa. Jako wytrawny zbrojmistrz potrafi władać wieloma rodzajami broni, jednak na ogół woli używać ciężkich dwuręcznych toporów lub maczug. Pogrąża się w bitwie z okrzykiem prawdziwego upojenia – nieszczęśni są głupcy, którzy ośmielają się stanąć mu na drodze.

Marauder
Wojownik

Jestem wojownikiem wychowanym, by czcić moich Przodków, umrzeć z bronią w ręku i Drogą Karui we krwi.

Oriath zakuł mnie w okowy, uczynił swym niewolnikiem. Przez trzy lata żyłem bez swojej rodziny, swojej dumy, swojej Drogi.

Przyjmuję wygnanie. Przyjmuję Wraeclast. Usłyszcie mnie, Przodkowie! Niewolnik stoi za wami. Wojownik stoi przed wami. A śmierć kroczy po naszej stronie.

Podklasy: Juggernaut, Berserker, Chieftain.


Zręczność: Ranger
Przedzierająca się ukradkiem przez ciemny las, zręczna i ostrożna Łowczyni jest u siebie w domu. Od dawna już unikająca towarzystwa ludzi, zwróciła swe uczucia ku głębokiemu, dzikiemu pustkowiu i podróżuje przez nie samotnie. Czas spędzony z dala od usidlających wygód cywilizacji zahartował jej ciało i ducha. Ten okres w jej życiu stworzył też konieczność opanowania umiejętności władania różnymi broniami. Mimo swej odwagi na polu walki, Łowczyni czuje się najlepiej pozostając w ukryciu, powalając przeciwników z pewnej odległości, za pomocą swojego wspaniałego długiego łuku. Jednak gdy zostaje zapędzona w kozi róg, walczy zaciekle jak tygrysica, wspomagając się mieczem, sztyletem, maczugą lub czymkolwiek, co jest akurat pod ręką.

Ranger
Łowczyni

Nikt nie jest w posiadaniu czyjegoś życia. Nawet jelenia. Ani królika. Ani mojego. Każde narodzone stworzenie ma prawo do życia, jakkolwiek będzie żyć. I jakkolwiek potrafi.

Mam prawo polować. Karmić się dziczą, wiedząc że pewnego dnia ona pożywi się mną.

Tłuści lordowie z Oriath nie rozumieją. Nazywają mnie kłusowniczką i złodziejką. Zakuli mnie w żelazo i wysłali na wygnanie jak jakiś ładunek. No to co. Uczynię moim nowym domem lasy i góry Wraeclastu. Moja wolność i mój łuk… to wszystko, czego mi trzeba.

Podklasy: Deadeye, Raider, Pahfinder.


Inteligencja: Witch
Wyśmiewali się z niej. Wytykali palcami, odciągali od niej swoje dzieci i szeptali między sobą na ulicach. Spalili jej dom i wygnali ją z wioski. Nie pozostała im dłużna. Płomienie, cienie, choroby i mróz są narzędziami w rękach potężnej wiedźmy, która z ledwością może zapanować nad tą nieposkromioną siłą. Mimo że wygląda na kruchą i delikatną, nie należy jej lekceważyć. Wielu popełniło ten błąd i dołączyło do stert spalonych i wysuszonych trupów, które za sobą pozostawiła.

Witch
Wiedźma

Nie bez powodu się mnie obawiali. Gdyby tylko ich tchórzostwo wzięło siłę. Gdyby tylko nie przyszli z ogniem do mojego domu, ja nie przyszłabym po ich dzieci.

Wszystko skończyło się zesłaniem do Wraeclastu. Słyszałam mroczne pogłoski… widziałam strach w oczach innych wygnańców. Dla mnie jednak ta ziemia jest jak każda inna. Żywioły są ze mną sprzymierzone, zmarli mi służą, a strach… strach zostanie moim najlepszym przyjacielem.

Podklasy: Necromancer, Occultist, Elementalist.


Siła/Zręczność: Duelist

Skory do walki i jeszcze bardziej skory do gniewu – Duelist to hardy z charakteru człowiek o zabójczych umiejętnościach. Jest zuchwały i pewny siebie. Niektórym może wydać się jedynie pyszałkiem, ale zawsze odpowie on za swoje słowa bezwzględnym ostrzem i nieczułym sercem. Duelist to poszukiwacz wrażeń, który zawsze zwęszy nadchodzący konflikt i ochoczo stanie do walki. Ten zwyczaj wpędził go w kłopoty niezliczoną ilość razy, ale jego chytrość i nabyte zdolności zawsze pozwalały mu wyjść cało. Duelist jest mistrzem walki w zamkniętych przestrzeniach, zadając zabójcze obrażenia szerokim wachlarzem broni i unikając przy tym samemu bycia zranionym. Kobiety mdleją na jego widok, mężczyźni drżą na samą o nim myśl, a nieliczni, którzy zdołali przeżyć konfrontację z nim, opowiadają niewiarygodne historie.

Duelist
Szermierz

On sam się o to prosił. Czyżbym miał znosić jego zniewagi tylko dlatego, że jest wysoko urodzony? Ten szlachcic szybko zaśpiewał inną piosenkę, kiedy z brzucha sterczała mu stal. Teraz nazywają mnie zbrodniarzem za to, że odważyłem się bronić mego honoru. Uczynię to samo z każdym, kto ośmieli się rzucić mi wyzwanie.

Nie mami mnie bogactwo, a przyjaźń mało mnie obchodzi. Dobry pojedynek to jedyne, co się liczy. Mogę być wygnańcem, ale utoruję sobie drogę z powrotem na Oriath, a każdy pokonany wróg, każde zwycięstwo przybliży mnie do tego. Zły los wygnał mnie do Wraeclastu, lecz pewnego dnia znowu będą wykrzykiwać me imię na największych arenach.

Podklasy: Slayer, Gladiator, Champion.


Siła/Inteligencja: Templar

Jego włosy są pokryte siwizną, a twarz jest poorana zmarszczkami, ale nie daj się temu zwieść. Skromne odzienie skrywa silne, żylaste ciało, zahartowane przez lata ciężkiej pracy i ascezy. Jego podeszły wiek obdarzył go roztropnością i cierpliwością – cechami, które łączy z zadziwiająco dobrze zachowaną siłą fizyczną. Potężny Kapłan może pokonać wrogów bronią z żelaza i tarczą z prawości. Ze swoją niebywałą odwagą i wytrwałością w dążeniu do celu pcha się prosto w wir walki odrzucając ryzyko z fanatycznym zawzięciem. Niektórzy mogą wziąć taką brawurę za zuchwałość, ale tacy ludzie zazwyczaj nie wiedzą, co to znaczy być człowiekiem wiary. We Wraeclaście, gdzie wiara i nadzieja wygasły, Kapłan jest jak wyniosła latarnia pośród nocy.

Templar
Kapłan

Walczyłem, poświęcając swoją krew i łzy Bogu i Zakonowi. Oddałbym życie za moich Braci, za każdego z nich. A jak moja pobożność i oddanie została nagrodzona? Wygnano mnie na te splugawione ziemie. Do Wraeclastu.

Teraz wiem, że moi współbracia są jedynie narzędziami w rękach Boga. To on podarował mi tę drogę. A ja nią podążę, bym stał się silniejszy i umocnił się w wierze. Niechaj będzie ona moją tarczą pośród nadchodzącej ciemności.

Podklasy: Inquisitor, Hierophant, Guardian.


Zręczność/Inteligencja: Shadow

Mignięcie w powietrzu, błysk noża w ciemnościach. Kiedy go zobaczycie, będzie już za późno. Cień zabija po cichu, bez zastanowienia i bez litości. Włada wieloma rodzajami broni, ale najbardziej sobie ceni podstęp i zasadzkę. W jego pułapkach, wrzeszcząc z bólu, umarły setki. Cień przybył z oriackiej Gildii Nocy w jednym celu: żeby zadać ból i cierpienie każdemu, kto się z nim nieuczciwie obszedł. Wygnanie to jedynie niewielka niedogodność.

Shadow
Cień

Bułka z masłem – powiedzieli. Zamknij mu mordę. Dostaniesz wypchaną sakiewkę. Ma być czysto i bez świadków. A potem pozbyli się ostatniego świadka. Mnie.

Trzymałbym gębę na kłódkę i się nie wychylał. Uczciwość zawodowa, tak to zwą. Szkoda tylko, że zleceniodawcy mi nie uwierzyli.

Wznieśli toast za dobrze wykonaną robotę. Napiłem się, a ocknąłem się już jako wygnaniec, skuty na tej cuchnącej łajbie. Nie taka już wielka strata. Słyszałem, że dla osoby z moimi talentami znajdzie się dużo pracy we Wraeclaście.

Podklasy: Assassin, Saboteur, Trickster.


Siła/Zręczność/Inteligencja: Scion

Córka skorumpowanych szlachciców wygnana do Wraeclastu za zabójstwo męża w noc poślubną. Ze względu na swoją złożoność, klasa Scion nie jest dostępna przy pierwszej rozgrywce – aby ją odblokować, należy ją uwolnić w Akcie 3 (tylko raz na konto).

Kwestia przy uwolnieniu:

Mimo że jestesmy z różnych swiatów, wygnanie nas zbliżyło. Na Oriath byłam określana jako cudowne dziecko, ale jak widzisz, tytuły nic tu nie znaczą. Cudo, wygnaniec, potwór, bohater… To nie takie słowa cię definiują, a czyny. We Wraeclaście to to, co robisz czyni cię tym, kim jesteś. Dziękuję ci. Dajesz mi to, co najważniejsze – wolność skończyć, co zaczęłam.

Scion
Szlachcianka

Najmłodsze dziecko z cieszącej się powszechnym poważaniem rodziny. Suknie, tańce, adoratorzy… szczęśliwe życie urodzonej pod szczęśliwą gwiazdą. Moje życie… gdybym nie była wyjątkowa. Gdyby los nie nagrodził mnie jasnością myślenia i ambitnymi, mrocznymi marzeniami.

Wydawałam się posiadać nieograniczone możliwości i nieposkromione talenty. Dla moich rodziców byłam surową bryłą do ociosania i uformowania w nagrodę za podziw i zawiść. Tamto życie umarło w łożu małżeńskim w Theopolis.

Dziś Wraeclast oferuje mi nowe życie – w którym nie mają znaczenia więzy krwi czy przynależność do wyższych sfer. To życie pozwoli mi zrozumieć, kim naprawdę jestem.

Podklasa: Ascendant.


Path of Exile Class SelectPath of Exile jest niezwykle elastyczna pod względem wyboru umiejętności dla postaci – gracze mogą używać dowolnych przedmiotów lub umiejętności, pod warunkiem, że ich postacie posiadają wymaganą ilość związanych z nimi atrybutów. Na ogół jednak bardziej skuteczne jest zainwestowanie w cechy właściwe dla ich klasy postaci.


Czy wiesz, że:

Logo Path of Exile to jednocześnie najrzadsza sfera (orb), która może wypaść w grze - Mirror of Kalandra.Losowy Skill

Frostbolt

Tworzy poruszający się powoli pocisk przebijający wrogów i zadający obrażenia od zimna.

Frenzy

Atakuje wroga i przyznaje ładunek furii (Frenzy Charge) w przypadku trafienia. Ładunki furii zwiększają szybkość ataku postaci.

Vigilant Strike

Wyprowadza potężne uderzenie, otrzymując przy tym bonus Fortify, który zmniejsza otrzymywane obrażenia. Zużycie ładunku wytrzymałości (Endurance Charge) pozwala na natychmiastowe ponowne użycie. Wymaga broni do walki wręcz.


Stare Gry Frozen Games