Path of Exile

Divination Cards | Karty wróżbiarskie

DO CZEGO SŁUŻĄ KARTY?

Stanowią one jeden ze sposobów otrzymywania przedmiotów w grze. Każda karta to w pewnym sensie część opisanej na niej rzeczy (np. unikatu, sfery, magicznego przedmiotu z gwarantowaną właściwością, itp.).

WYGLĄD KART

przykładowa karta
przykładowa karta

1 – ilość takich kart potrzebna do wymiany na określony na nich przedmiot (w tym przypadku 5)
2 – ilość posiadanych kart (w tym przypadku 1)
3 – nagroda, jaką otrzymujemy po wymianie zestawu kart
4 – nazwa karty
5 – flavour text

ZNAJDOWANIE KART

Chociaż Karty Wróżbiarskie są najbardziej powszechne na mapach, zaczynamy je znajdować od 3 Aktu. Wypadają zarówno z potworów, jak i beczek czy skrzyń. Nie identyfikuje się ich – widoczna jest od razu pełna nazwa. W domyślnym filtrze przedmiotów są one podświetlone na niebiesko.

W przeciwieństwie do innych przedmiotów, konkretnych kart nie można znaleźć w dowolnym miejscu – każda karta ma przypisane miejsca lub potwory, z których może wypaść. Najczęściej są one związane z tematyką karty, np. karta Doedre’s Madness wypada z Doedre i jej późniejszych wersji na mapach.

Na ilość znajdowanych kart może wpłynąć wskaźnik IIQ (Item Quantity). IIR (Item Rarity) nie ma żadnego znaczenia.

Pełna lista kart z przypisanymi obszarami dropu znajduje się na Wiki Path of Exile. Jest uzupełniana przez graczy, dlatego może zawierać niewielkie nieścisłości.

WYMIANA KART

Po zebraniu kompletu kart możemy je wymienić u NPC o imieniu Tasuni, który znajduje się w Highgate (Akty 4 i 9). Sprzedanie ich zwykłemu handlarzowi nie ma sensu, gdyż jedyna wartość, jaką stanowią dla nich te karty to strzępki Scroll of Wisdom. Istnieją pewne zasady rządzące otrzymywanymi kartami:

  • ItemLevel przedmiotu jest taki sam, jak poziom gracza wymieniającego karty. Maksymalny poziom to 80. Podczas wymiany kart postacią o niskim poziomie trzeba mieć zatem na uwadze 3 rzeczy:
    • ItemLevel wpływa na jakość właściwości na rzadkich przedmiotach (tier);
    • przedmioty ze zbyt niskim ItemLevelem nie mogą mieć 5-6 gniazd;
    • niektóre właściwości implicit (te nad kreską) otrzymywane za pomocą Vaal Orb mają wymagany minimalny ItemLevel.
  • Gdy wymieniamy karty na unikat z właściwością corrupted, nigdy nie otrzymamy przedmiotu rzadkiego.
  • Jeśli wymieniamy karty na jakiś ogólny unikat, to możemy teoretycznie otrzymać przedmiot, który wypadał w poprzedniej lidze, lecz nie jest dostępny w obecnej. Nie możemy otrzymać przedmiotu, który jest przypisany do jakiegoś bossa. Np. wymieniając zestaw kart na unikatowe rękawice, możemy dostać rękawice z ligi Rampage, ale nigdy nie otrzymamy rękawic Atziri’s Acuity albo Shaper’s Touch.
Tasuni
Tasuni

OSOBLIWE KARTY:

  • The Gambler – za zestaw tych kart można otrzymać dowolną losową kartę, z tym że rzadsze karty mają mniejszą szansę na wylosowanie. Czasem zdarza się, że wynikiem wymiany 5 tych kart jest… 1 karta The Gambler 😉
  • Lucky Deck – za zestaw tych kart można otrzymać Stacked Deck. Czymże jest ta tajemnicza talia? Jest to zakwalifikowane jako currency item i do niedawna było dostępne jedynie poprzez wymianę zestawu kart Lucky Deck lub na mapie Putrid Cloister. Działa podobnie do zestawu kart The Gambler, z tym że mamy większą szansę na wylosowanie rzadszej karty.
  • The Void – za tę kartę otrzymujemy losowy wynik wymiany innego zestawu kart. Oczywiście brana jest pod uwagę rzadkość tych przedmiotów – znacznie łatwiej jest dostać stos zwojów niż cenny unikat. Wypada głównie ze szkatuł Diviner’s Strongbox.
  • The Risk – ta karta nie wypada z żadnego konkretnego miejsca ani bossa. Można ją otrzymać poprzez wymianę zestawu The Gambler, a także Diviner’s Strongbox, skrzyń w Labiryncie oraz Stacked Deck.
  • The Dragon – wymiana zestawu tych kart to jedyny sposób na otrzymanie unikatowego flakonu Coruscating Elixir.

AUTORZY KART

Karty zostały zaprojektowane wspólnie z GGG przez graczy, którzy nabyli Zestaw Wsparcia (Supporter Pack) o nazwie Highgate Supporter o wartości 1100 USD. Jednak to twórcy gry ustalali ich rzadkość i ilość wymaganą do wymiany na przedmioty.

Dział opiera się na danych z wersji gry 3.0.1


Czy wiesz, że:

Na obszarach zasiedlonych przez rhoa może pojawić się bardzo rzadki rhoa albinos. Po zabiciu go wypadnie z niego Albino Rhoa Feather.



Losowy Skill

Glacial Cascade

Sople lodu wyłaniają się spod ziemi i ranią wrogów na obszarze.

Fire Trap

Rzuca pułapkę wybuchającą, gdy wejdzie w nią przeciwnik. Zadaje ona obrażenia od ognia wrogom wokół i pozostawia płonącą ziemię, raniąca każdego, kto spróbuje po niej przejść.

Molten Strike

Zadaje celowi obrażenia fizyczne i od ognia. Przy zamachnięciu się bronią, wylatują z niej kule roztopionej magmy, które spadają na ziemię i wybuchają, raniąc wrogów na obszarze.


Stare Gry Frozen Games