Path of Exile

Divination Cards | Karty wróżbiarskie

DO CZEGO SŁUŻĄ KARTY?

Stanowią one jeden ze sposobów otrzymywania przedmiotów w grze. Każda karta to w pewnym sensie część opisanej na niej rzeczy (np. unikatu, sfery, magicznego przedmiotu z gwarantowaną właściwością, itp.).

WYGLĄD KART

przykładowa karta
przykładowa karta

1 – ilość takich kart potrzebna do wymiany na określony na nich przedmiot (w tym przypadku 5)
2 – ilość posiadanych kart (w tym przypadku 1)
3 – nagroda, jaką otrzymujemy po wymianie zestawu kart
4 – nazwa karty
5 – flavour text

ZNAJDOWANIE KART

Chociaż Karty Wróżbiarskie są najbardziej powszechne na mapach, zaczynamy je znajdować od 3 Aktu. Wypadają zarówno z potworów, jak i beczek czy skrzyń. Nie identyfikuje się ich – widoczna jest od razu pełna nazwa. W domyślnym filtrze przedmiotów są one podświetlone na niebiesko.

W przeciwieństwie do innych przedmiotów, konkretnych kart nie można znaleźć w dowolnym miejscu – każda karta ma przypisane miejsca lub potwory, z których może wypaść. Najczęściej są one związane z tematyką karty, np. karta Doedre’s Madness wypada z Doedre i jej późniejszych wersji na mapach.

Na ilość znajdowanych kart może wpłynąć wskaźnik IIQ (Item Quantity). IIR (Item Rarity) nie ma żadnego znaczenia.

Pełna lista kart z przypisanymi obszarami dropu znajduje się na Wiki Path of Exile. Jest uzupełniana przez graczy, dlatego może zawierać niewielkie nieścisłości.

WYMIANA KART

Po zebraniu kompletu kart możemy je wymienić u NPC o imieniu Tasuni, który znajduje się w Highgate (Akty 4 i 9). Sprzedanie ich zwykłemu handlarzowi nie ma sensu, gdyż jedyna wartość, jaką stanowią dla nich te karty to strzępki Scroll of Wisdom. Istnieją pewne zasady rządzące otrzymywanymi kartami:

  • ItemLevel przedmiotu jest taki sam, jak poziom gracza wymieniającego karty. Maksymalny poziom to 80. Podczas wymiany kart postacią o niskim poziomie trzeba mieć zatem na uwadze 3 rzeczy:
    • ItemLevel wpływa na jakość właściwości na rzadkich przedmiotach (tier);
    • przedmioty ze zbyt niskim ItemLevelem nie mogą mieć 5-6 gniazd;
    • niektóre właściwości implicit (te nad kreską) otrzymywane za pomocą Vaal Orb mają wymagany minimalny ItemLevel.
  • Gdy wymieniamy karty na unikat z właściwością corrupted, nigdy nie otrzymamy przedmiotu rzadkiego.
  • Jeśli wymieniamy karty na jakiś ogólny unikat, to możemy teoretycznie otrzymać przedmiot, który wypadał w poprzedniej lidze, lecz nie jest dostępny w obecnej. Nie możemy otrzymać przedmiotu, który jest przypisany do jakiegoś bossa. Np. wymieniając zestaw kart na unikatowe rękawice, możemy dostać rękawice z ligi Rampage, ale nigdy nie otrzymamy rękawic Atziri’s Acuity albo Shaper’s Touch.
Tasuni
Tasuni

OSOBLIWE KARTY:

  • The Gambler – za zestaw tych kart można otrzymać dowolną losową kartę, z tym że rzadsze karty mają mniejszą szansę na wylosowanie. Czasem zdarza się, że wynikiem wymiany 5 tych kart jest… 1 karta The Gambler 😉
  • Lucky Deck – za zestaw tych kart można otrzymać Stacked Deck. Czymże jest ta tajemnicza talia? Jest to zakwalifikowane jako currency item i do niedawna było dostępne jedynie poprzez wymianę zestawu kart Lucky Deck lub na mapie Putrid Cloister. Działa podobnie do zestawu kart The Gambler, z tym że mamy większą szansę na wylosowanie rzadszej karty.
  • The Void – za tę kartę otrzymujemy losowy wynik wymiany innego zestawu kart. Oczywiście brana jest pod uwagę rzadkość tych przedmiotów – znacznie łatwiej jest dostać stos zwojów niż cenny unikat. Wypada głównie ze szkatuł Diviner’s Strongbox.
  • The Risk – ta karta nie wypada z żadnego konkretnego miejsca ani bossa. Można ją otrzymać poprzez wymianę zestawu The Gambler, a także Diviner’s Strongbox, skrzyń w Labiryncie oraz Stacked Deck.
  • The Dragon – wymiana zestawu tych kart to jedyny sposób na otrzymanie unikatowego flakonu Coruscating Elixir.

AUTORZY KART

Karty zostały zaprojektowane wspólnie z GGG przez graczy, którzy nabyli Zestaw Wsparcia (Supporter Pack) o nazwie Highgate Supporter o wartości 1100 USD. Jednak to twórcy gry ustalali ich rzadkość i ilość wymaganą do wymiany na przedmioty.

Dział opiera się na danych z wersji gry 3.0.1


Czy wiesz, że:

Logo Path of Exile to jednocześnie najrzadsza sfera (orb), która może wypaść w grze - Mirror of Kalandra.



Losowy Skill

Convocation

Przywołuje do ciebie wszystkich twoich sług, a także zapewnia im tymczasową regenerację życia.

Rain of Arrows

Postać wypuszcza w powietrze wiele strzał, które po chwili lądują u celu.

Animate Guardian

Ożywia broń do walki wręcz lub element uzbrojenia, dołączając je do niewidzialnego Strażnika, który walczy po twojej stronie. Ożywienie większej ilości przedmiotów dołącza je do tego samego Strażnika. Działa tylko ze zidentyfikowanymi przedmiotami.


Stare Gry Frozen Games