Path of Exile

The Awakening – Zamknięta Beta – FAQ

Chris odpowiedział na najczęściej zadawane pytania dotyczące dostępu do Zamkniętej wersji Beta (CB) dodatku The Awakening.

Kiedy zaczyna się Zamknięta Beta?
Zamknięta Beta startuje o 23:00 czasu środkowoeuropejskiego. W tym czasie zacznie się też losowanie graczy, którzy dostaną klucz.

Jak długo będzie trwać?
Około 6-8 tygodni. Może trwać krócej, jeśli wszystko pójdzie dobrze lub dłużej, jeśli znajdą się dodatkowe problemy.

Jak się zapisać?
Odwiedź stronę i kliknij „Sign Up For Beta Now”. Musisz być zalogowany na oficjalnej stronie Path of Exile. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, to idealny czas, żeby to zrobić. Po zapisaniu się, napis na przycisku zmieni się na „Signed Up”.
Bycie zapisanym nie oznacza jednoczesnego dostępu do Bety. Jesteś jedynie dodany do puli graczy, wśród których będą losowane klucze.

Jak wybiera się konta do CB? Jak często będą dodawani nowi gracze?

Zamiast dodawać ludzi co jakiś czas „falami”, będziemy dodawać ich równomiernie, stosując niesławny Beta Key Timer (zobacz: Narzędzia tortur na przestrzeni wieków), który wszyscy tak pokochali w 2011 roku. Co 5 minut Timer wylosuje konto z puli i zapewni mu dostęp do CB.
Po jakimś czasie timer zostanie przyspieszony, by zwiększyć liczbę testerów.

Skąd mam wiedzieć, że mnie wybrano? Jak pobrać Zamkniętą Betę?
Jeśli cię wybrano, dostaniesz e-maila oraz prywatną wiadomość na oficjalnej stronie. Przycisk „Signed Up” zmieni się w przycisk „Download Now”.

Czy Zamknięta Beta to osobny klient gry?
Tak. Używasz jednak tego samego konta i hasła.

Jak zagrać przez Steam?
Wciąż pracujemy nad szczegółami. Post [na oficjalnej stronie] zostanie wkrótce uaktualniony.

Do czego jest potrzebna Zamknięta Beta? Czemu by nie pozwolić każdemu dołączyć?

Potrzebujemy świeżych wrażeń, przejrzystych opinii i danych od grup użytkowników, którzy jeszcze nie grali w The Awakening. Stopniując wejścia do Zamkniętej Bety, mamy pewność, że zawsze znajdą się użytkownicy, od których możemy dostać potrzebne dane. Tym sposobem będziemy mieć mniej użytkowników w czasie, gdy potrzebujemy ogólnych wczesnych wrażeń i więcej, kiedy potrzebne są szczegółowe opinie na temat w grze.

Czy konkretne konta mają większą szansę, żeby się dostać do Bety? Grałem z PoE ponad 3000 godzin.
Wszystkie konta mają równe szanse zostania wybranymi. Jest dla nas ważne, by dostać mieszankę nowych graczy i weteranów. Ich opinia i dane są jednakowo użyteczne.

Czy mogę zapisać się z kilku kont, żeby zwiększyć szansę na dostanie się?
Nie. Takie konta nie będą brane pod uwagę. Ludzie próbujący ograć system zostaną usunięci. Wszyscy domownicy mogą się zapisać, ale muszą być to różni ludzie, każdy z tylko jednym kontem.

Czy mogę dzielić moje konto w CB z innymi?
Nie. Zablokujemy dostęp do Bety z takich kont.

Czy mogę dostać klucz do Bety?
Nie. Proszę przestać wysyłać maile z tym zapytaniem. 🙂

Jestem popularnym Streamerem. Czy mogę uzyskać dostęp do CB?
Możliwe. Bex skontaktuje się po jakimś czasie z niektórymi Streamerami i zaprosi ich do Bety. Jeśli masz ponad milion wyświetleń kanału, skontaktuj się z nią.

Jestem Alpha testerem. Czy mogę się dostać automatycznie?
Tak. Aktualni i poprzedni Alpha testerzy będą mieli dostęp od pierwszego dnia, o ile nie zostali usunięci za złamanie zasad.

Czy jakieś strony będą rozdawać klucze do CB?
Prawdopodobnie udostępnimy określoną liczbę kluczy różnym stronom internetowym z newsami oraz stronom fanowskim do rozdania czytelnikom. Początkowo liczba kluczy będzie niewielka, na późniejszych etapach zostanie zwiększona.

Co zostało włączone do Bety, a co jest zarezerwowane dla ostatecznego wyjścia gry?
Na początku włączone zostanie około 2/3 Aktu 4 (zawartość pokazana w ogłoszeniu o wyjściu The Awakening). Pozostała cześć zostanie udostępniona wtedy, kiedy będzie gotowa do testów. Niektóre klejnoty umiejętności nie zostaną włączone na początku, a zostaną dodane, gdy będą gotowe.
Wiele nowych unikatów nie będzie wypadać w Becie. Nowe ligi (z Wyzwaniami) nie będą dostępne w Becie.

Czy desync zostanie naprawiony na czas Bety?
Prawdopodobnie. Nasz nowy tryb Deterministic Lockstep nie będzie dostępny pierwszego dnia, ale planujemy go dodać w czasie kilku pierwszych tygodni Bety. Jesteśmy bardzo zainteresowani opiniami na temat tego trybu.

Wspomnieliście, że planujecie włączyć tłumaczenia na europejskie języki [niemiecki i francuski] do dodatku The Awakening. Czy będą one obecne w Becie?
To zajmie więcej czasu niż oczekiwano i będzie gotowe prawdopodobnie później w tym roku. Nie są włączone do CB.

Jak często będzie uaktualniana Zamknięta Beta?
Będziemy wprowadzać częste i daleko idące zmiany do Bety. Częstość uaktualnień może się zmniejszać, gdy Beta będzie się rozwijać, a liczba rozwiązanych problemów zwiększać. Ostateczna wersja Bety może nie odzwierciedlać wersji gry uruchomionej przy wydaniu (jak wspomniano wyżej, część zawartości jest zarezerwowana dla oficjalnego wydania dodatku).

Czy mogę skopiować moją postać do CB?
Nie. Celem Bety jest testowanie rozwoju postaci w dodatku The Awakening.
Możliwe, że przy końcu Bety skopiujemy postacie na serwer z konkretnych powodów (testowanie PvP, itd.), ale to będzie się dziać rzadko. Proszę nie prosić nas o skopiowanie postaci do Bety.

Czy postacie będą kasowane podczas Zamkniętej Bety?
Tak. Planujemy wprowadzić drastyczne zmiany w balansie gry z czasie Bety i wymazywać postacie i przedmioty od czasu do czasu. Dane, które zostaną zapisane w czasie rozwoju postaci będą bardzo użyteczne. Gdy Beta będzie w późniejszej fazie, odstępy między wymazywaniem będą dłuższe. Nie przyzwyczajajcie się do swoich postaci w Zamkniętej Becie!

Czy postacie z CB zostaną importowane do właściwej gry?
Nie. Pod koniec CB wszystkie postacie i przedmioty zostaną zniszczone. Jedyną korzyścią czerpaną z dostępu do Bety będzie wiedza zdobyta w czasie gry.

Czy będę mieć dostęp do mikrotransakcji w Zamkniętej Becie? Co z moimi zakładkami w skrzyni? (Stash Tabs)
Na serwerze CB nie będzie dostępu do mikrotransakcji, ale wszystkie nabyte Zakładki do Skrzyni będą dostępne. Nie będzie możliwości zakupu mikrotransakcji lub Zakładek do Skrzyni na tym serwerze.

Czy są jakieś cheaty umożliwiające zdobywanie poziomów szybciej i testowania większej ilości zawartości? Czy da się łatwiej zrobić respec? (zresetować lub częściowo zmienić punkty w Drzewku Umiejętności Pasywnych)
Nie. Potrzebujemy danych z uczciwych rozgrywek. Respec nie jest łatwiejszy od istniejącego na aktualnych serwerach. Jednakże, częste aktualizacje Drzewka Umiejętności mogą wprowadzić przymusowe respece, na których możesz skorzystać.

Czy będą fora dostępne dla członków CB do handlu oraz wyrażania opinii?
Tak.

Czy moja lista znajomych będzie dostępna w CB? A co z moją gildią?
Lista znajomych w grze będzie dostępna. Nie będziesz zobaczyć osób grających poza Betą ani wysyłać im wiadomości. Gildie są oddzielne, więc jeśli chcesz mieć jakąś w Becie, musisz ją stworzyć ponownie.

Czy Zamknięta Beta jest objęta umową poufności? (NDA – non-disclosure agreement)
Nie. Możesz dyskutować o swoich doświadczeniach i wrażeniach z Bety z innymi. Ze względu na rozmiar Bety, poufność byłaby praktycznie niemożliwa do wyegzekwowania.

Czy mogę streamować Zamkniętą Betę? Czy mogę umieszczać filmy i screeny online? Czy mogę na nich zarabić?
Tak.

Co się stanie z głównym serwerem Path of Exile, gdy zacznie się Beta? Czy można jakoś uzyskać klucz do Bety?
Jednomiesięczna liga Torment/Bloodlines częściowo pokrywa się z pierwszym tygodniem Zamkniętej Bety. Po tym, rozważamy organizację Eventów na głównym serwerze, które gwarantowałyby Klucze do Bety zwycięzcom. Wciąż jednak toczy się nad tym dyskusja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Czy wiesz, że:

Z nazw miesięcy w grze można wywnioskować, że Wraeclast znajduje się na półkuli południowej.Losowy Skill

Herald of Thunder

Przez twoje ręce przepływają wyładowania elektryczne, dodając obrażenia od błyskawic do twoich zaklęć i ataków. Jeżeli zabijesz porażonego wroga,w pobliżu będą pojawiać się pioruny i uderzać we wrogów.

Split Arrow

Wystrzeliwuje kilka strzał, które trafiają w różne cele.

Rejuvenation Totem

Stawia totem, którego aura regeneruje życie postaci oraz sojuszników znajdujących się w jego pobliżu.


Stare Gry Frozen Games