Path of Exile

Open Beta Oczami GGG

Chris Wlson, główny projektant i producent Path of Exile opublikował obszerną wiadomość na oficjalnym forum gry w której opisuje start otwartych testów PoE z perspektywy Grinding Gear Games.

Kilka ostatnich dni było dla nas czymś niesamowitym. Po ponad sześcioletniej pracy nad Path of Exile jesteśmy dumni, iż możemy stwierdzić, że wypuszczenie Open Bety było zupełnym sukcesem. Już zajęliśmy się kilkoma wcześniejszymi problemami stabilności i jesteśmy bardzo szczęśliwi z obecnego działania gry. Dzisiaj rano w szczycie osiągnęliśmy 56.700 osób grających jednocześnie i z niecierpliwością czekamy by pobić ten rekord podczas weekendu. Zainteresowanie grą jest znacznie większe niż się tego spodziewaliśmy, na szczęście bliskie wydajności zakupionych przez nas serwerów.

W dalszej części wiadomości Chris pisze o opuszczeniu w minionym tygodniu ekipy i wyjeździe z Nowej Zelandii w celu promocji gry. To prasowe tournee zaowocowało ukazaniem się szeregiem pozytywnych artykułów na temat Path of Exile oraz znacznym wzrostem ruchu na stronie. Z tego względu szybko podjęto decyzję by zakupić więcej serwerów. Jak się później okazało była to słuszna decyzja.

Niecałą dobę przed startem Open Bety prawie wszystko było już dopięte na ostatni guzik. Po północy trwały prace głownie przy tworzeniu filmików oraz opisów do mikrotransakcji. Niektórzy pracowali nawet przez całą noc. Gdy zbliżał się koniec open bety sprzedaż Kiwi Packów znacznie wzrosła, również kupowano Diamentowe zestawy wsparcia, których cena wynosiła $1000.

To był moment wielkiego niezdecydowania, gdy wciskałem przycisk kończący zamkniętą betę i wypuszczający patch 0.10.0

W Open Becie sprzedaż będzie bardziej rozsądna, gdyż teraz nie sprzedajemy Kiwi Packów czy też kluczy do zamkniętej bety a gracze mają znacznie więcej środków do zużycia na rachunku mikrotransakcji zanim ponownie trzeba będzie doładować. Każdy zakup pomaga rozwijać najważniejszy Action RPG dla zapalonych graczy. Jesteśmy głęboko wdzięczni za nieustające wsparcie i z niecierpliwością czekamy by dzielić z wami wiele przygód w świecie Wraeclast

Pełną wypowiedź Chrisa znajdziecie pod tym adresem http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/73903

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Czy wiesz, że:

Początkowo na unikalnej tarczy Lioneye's Remorse znajdował się orzeł polskich Wojsk Lądowych. Później wygląd tarczy został zmienionyLosowy Skill

Purity of Elements

Uaktywnia aurę zwiększającą odporność na żywioły tobie i twoim sojusznikom.

Shrapnel Shot

Wypuszcza strzałę przebijająca wrogów. Strzały wylatują z taką siłą, że powodują wyładowanie, które poraża pobliskich wrogów na obszarze w kształcie stożka.

Glacial Hammer

Atakuje wroga, zmieniając część obrażeń fizycznych w obrażenia od zimna. Jeśli wróg jest zamrożony i ma mniej niż jedną trzcią życia, zostanie roztrzaskany przy użyciu tej umiejętności. Wymaga maczugi lub laski.


Stare Gry Frozen Games